Rekrutacja

  1. Rekrutacja będzie otwarta, prowadzona w sposób ciągły, do momentu zebrania ostatniej grupy szkoleniowej. Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych 180 os. (90 K;90 M), w tym: 54 osoby niepełnosprawne (27 K, 27 M), 90 osób z wykształceniem max. średnim (45 K, 45 M), zatrudnionych w 70 MMŚP. Łącznie powstanie 12 grup szkoleniowych, liczących 15 os. każda.
  2. Osobą odpowiedzialną za rekrutację jest Koordynator/ka projektu oraz Specjalista ds. monitoringu i rekrutacji. Miejscem rekrutacji jest Biuro Beneficjenta, mieszczące się w Radomiu, przy ul. Focha 12/9. W ramach dystrybucji informacji wykorzystane zostaną zróżnicowane kanały przekazu: prasa lokalna, radio, mailing, strona WWW, bezpośrednie spotkania z pracodawcami i pracownikami. Dokumenty rekrutacyjne będą dostępne w Biurze Beneficjenta oraz na jego stronie WWW.
  3. Rekrutacja będzie odbywała się dwuetapowo:
    I etap: Ocena formalna: zgłaszanie uczestnictwa poprzez dostarczenie (listownie, osobiście, mailowo) kompletu dokumentów rekrutacyjnych:
    • Formularz Zgłoszeniowy od Uczestnika/czki i Pracodawcy,
    • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych,
    • Zaświadczenie lekarskie o niepełnosprawności,
    • Oświadczenie de minimis,
    • Zaświadczenie o zatrudnieniu i oddelegowaniu do projektu,
    • Kopie KRS lub wydruk ze stron CEIDG potwierdzające status przedsiębiorstwa;
    II etap: Ocena merytoryczna zgłoszeń: odbędzie się w oparciu o następującą punktację:
    • ANKIETA Moje Postawy - Minimum kwalifikacyjne co najmniej 70% pkt.
      Kryteria: ocena własnej sytuacji na rynku pracy (0-10 pkt), oczekiwania związane ze szkoleniem (0-10 pkt), wpływ szkolenia na sytuację zawodową (0-10 pkt).
    • TEST WIEDZY z zakresu proponowanego szkolenia (w trakcie spotkania z komisją rekrutacyjną). Cel: ocena poziomu wiedzy Uczestników/czek, właściwy dobór osób do grup, a w konsekwencji zwiększenie efektywności i indywidualizacji wsparcia.
  4. Utworzenie gradacyjnych list głównych i rezerwowych Uczestników/czek na poszczególne grupy szkoleniowe (w podziale na K, M i osoby niepełnosprawne) w oparciu o punktację z TESTU i ANKIETY.
  5. Wszystkie osoby zakwalifikowane do projektu otrzymają powiadomienie pisemne. Rekrutacja będzie spełniała kryterium równości szans: wsparciem zostaną objęte osoby znajdujące się w gorszym położeniu-osoby niepełnosprawne, przewidziane są dla nich jednakowe kryteria wyboru. W komunikacji z Uczestnikami/czkami wykorzystywany będzie język wrażliwy na płeć. Pierwszego dnia wsparcia podpisana będzie Umowa szkoleniowa i Deklaracja uczestnictwa w projekcie.

Dokumenty do pobrania

 
 

Copyright (c) Consultor Sp. z o.o. All rights reserved
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki